Bezpłatna Szkoła Rodzenia Jolanty Frankowskiej - Szkutnik

Referencje

Poniżej pragniemy Państwu przybliżyć nasze umiejętności potwierdzone licznymi certyfikatami

 


 

A oto nasze referencje... czyli opinie o nas wystawione przez naszych "klientów", którzy po przejściu z nami całego cyklu szkolenia stali się również naszymi przyjaciółmi.

Jeśli chcecie podzielić się swoimi opiniami, proszę je przesłać na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Mile widziane zdjęcia:)


Szkoła rodzenia Wrocław ZosiaOd sześciu tygodni jesteśmy rodzicami małej Zosi ;). Zajęcia w szkole rodzenia Pani Jolanty Frankowskiej – Szkutnik pozwoliły nam pewniej i bardziej świadomie wkroczyć w tę nową i ważną część naszego życia, jaką jest rodzicielstwo. Pragniemy serdecznie podziękować za naukę, bez której było by nam zdecydowanie trudniej poradzić sobie z maleństwem oraz za pomoc, również w okresie po porodzie.

Z pełną odpowiedzialnością polecamy zajęcia w szkole rodzenia przy ulicy Wałbrzyskiej.

21.08 2011 r., Karolina, Tomek i Zosia.


Szkoła rodzenia Wrocław Jako przyszli rodzice przed naszym pierwszym porodem postanowiliśmy dokształcić się w szkole rodzenia. Dokonując wyboru oprócz referencji, których szukaliśmy w Internecie i wśród znajomych, wymagaliśmy jeszcze, aby zajęcia odbywały się weekend (wynikało to z charakteru pracy przyszłego taty, który często służbowo wyjeżdża). Kiedy skontaktowaliśmy się z Panią Jolantą Szkutnik zaproponowała nam ona spotkania indywidualne. I to był strzał w dziesiątkę. Mogliśmy sobie w sposób bardzo dogodny ustalać terminy i tematy kolejnych spotkań. Odbywał się one u nas w domu, w przemiłej atmosferze jednak nie umniejszało to waloru edukacyjnego naszych zajęć. Pani Jolanta wykazała się wybitną wiedzą, doświadczeniem oraz podejściem pedagogicznym. Często również dostawaliśmy materiały "do poczytania". Ma swoją opinie, lecz nie narzuca swojego zdania. Rodzić mieliśmy tam gdzie nam się podobało, a nie tam gdzie pracuje nasza położna (choć ostatecznie wybraliśmy szpital :-) ). Ważne jest również to, że w trakcie zajęć przygotowujemy się nie tylko do porodu, ale także do opieki nad noworodkiem, co (wbrew pozorom) okazuje się potem znacznie trudniejsze niż sam poród...

Kiedy nasza rodzina powiększyła się o wspaniałego syna, nadal mogliśmy liczyć na wsparcie, zarówno w szpitalu jaki i będąc już w domu.

Jako zwolenniczka karmienia piersią nie ogranicza się do jego lansowania, ale udziela realnego wsparcia. Gdyby nie ona na pewno po pierwszych niepowodzeniach i załamaniach przeszli byśmy na butlę. Wszelkie nasze wątpliwości, pytania i niepokoje mogliśmy skonsultować telefonicznie, a w razie potrzeby umówić się na wizytę. Sam fakt, że jest ktoś, kto zrozumie naszą chwilową bezradność,zagubienie czy zwątpienie dawał nam duże poczucie bezpieczeństwa. Nigdy nie pozostawaliśmy z problemem sami. Zawsze otrzymywaliśmy stosowną radę, wskazówkę.

Serdecznie polecamy wszystkim przyszłym rodzicom zajęcia z Panią Jolantą.

Najserdeczniejsze pozdrowienia

Małgorzata, Robert i Wiktor Smolińscy


Szkoła rodzenia Wrocław Do szkoły rodzenia poszliśmy z ciekawości. Już na pierwszych zajęciach okazało się, że są bardzo interesujące i prowadzone przez kompetentne położne z dużym doświadczeniem i poczuciem humoru. Dowiedzieliśmy się wielu przydatnych rzeczy, razem ćwiczyliśmy i miło spędzaliśmy czas. W czasie porodu wiedza ta bardzo się przydała. Od początku łatwiej nam było zrozumieć siebie w nowej roli, nasze dziecko i jego potrzeby. Wspólna i świadoma opieka nad maluszkiem jest cudownym przeżyciem dla świeżo upieczonych rodziców.

Ta szkoła uczy radości macierzyństwa, jest prowadzona z sercem i stawiamy jej zasłużoną szóstkę.

Jola, Krzysiek i Tomuś Dąbrowscy


Szkoła rodzenia Wrocław "Naszym zdaniem zajęcia w szkole rodzenia, to super sprawa! Z perspektywy czasu możemy stwierdzić, że pewnie bez tych zajęć dalibyśmy sobie radę, ale byłoby to o wiele trudniejsze i bardziej stresujące. Świetnie przekazane informacje oraz ćwiczenia praktyczne (pierwsza kąpiel dziecka w domu była już tylko ekscytującym wydarzeniem, a nie paraliżującym stresem), to wartość sama w sobie. Polecamy też aktywne uczestnictwo wszystkim przyszłym tatusiom - Pani Jola przekona Was, że czekają Was najwspanialsze chwile w życiu i razem ze swoją partnerką przeżyjecie coś co połączy Was jeszcze bardziej. Polecamy - super klimat i profesjonalizm Pani Joli oraz olbrzymie doświadczenie i równie wielka chęć pomocy sprawią, że na pewno nikt nie będzie żałował czasu spędzonego w Jej Szkole rodzenia.

PozdrawiamyUrszula i Jarosław


Szkoła rodzenia Wrocław Nasza cała rodzinka, chciałaby bardzo gorąco podziękować za lekcje szkoły rodzenia oraz za to, że Pani Jola z miłą chęcią służyła i służy zawsze pomocą (do dnia dzisiejszego:). Gorąco polecamy zajęcia, ponieważ dzięki nim byliśmy odpowiednio przygotowani do najważniejszego dnia w naszym życiu. Swoją opinię chciał wyraźić także nasz synek:

"=/[\-"_"pjhgj/'o ś ,ygkji buiogb;'[ vcklo;./ńv,;/;./'pk,m     :)

Pozdrawiamy Kasia, Grzesiek i Wiktorek


Szkoła rodzenia Wrocław Nareszcie jesteśmy rodzicami i uwielbiamy ten stan :-) Mamy małego Maciusia i właśnie dzisiaj (09.09.2006r.) nasz synek ma miesiąc. Czas szybko płynie:-) a wydawałoby się, że przed chwilą byliśmy na sali porodowej. Ja leżałam na łóżku porodowym i oddychałam w takt wyuczonych na szkole rodzenia wykresów, podczas "niekończących się" skurczów, a mój mąż zwilżał mi usta i pocieszał, że to już końcówka, a tak naprawdę była jeszcze długa droga przed nami :-) Ból? Trudności? Strach? Niczego takiego nie pamiętamy ;) Kiedy dziecko przychodzi na świat, zapomina się o wszystkich niedogodnościach.

A do porodu przygotowała nas Pani Jola Szkutnik. Na początku zastanawialiśmy się czy w ogóle jest sens wydawania pieniędzy i poświęcania czasu na szkołę rodzenia, przecież są książki, czasopisma, broszurki, internet. Jednak pewnego dnia, przeglądając małe ubranka dla nowo-narodzonego człowieczka, uświadomiliśmy sobie, że warto posłuchać rad specjalisty, powiedzieć o swoich obawach dotyczących rodzenia, spotkać inne pary, które tak jak my stoją przed wielkim wydarzeniem, jakim jest poród. no i poszliśmy :-) W szkole Pani Joli poznaliśmy odpowiedzi na nurtujące nas pytania, dowiedzieliśmy się jakie mamy prawa w szpitalu, czego możemy wymagać od personelu. Mój mąż kąpał i przewijał lalkę niemowlaka i poszło mu to wyśmienicie. Poznaliśmy ciekawych ludzi, z którymi do tej pory utrzymujemy kontakt, wymieniamy się spostrzeżeniami i informacjami na temat naszych dzieci.

Po urodzeniu naszego Maćka, często mieliśmy wątpliwości czy dobrze pielęgnujemy Maleństwo, wtedy dzwoniliśmy do Pani Joli. Zawsze udzieliła nam wyczerpującej odpowiedzi i uspokoiła matkę "będącą w depresji poporodowej":-) Również odwiedziła nas, pooglądała Maleństwo i znów wpłynęła na nas kojąco, za co dziękujemy.

Polecamy szkołę rodzenia Pani Joli.

Gosia, Bartek i Maciuś Serwowie


Szkoła rodzenia Wrocław Chcieliśmy podziękować za lekcje na szkole rodzenia. Jesteśmy szczęśliwymi rodzicami małego Olusia, zdjęcie którego z dumą przesyłamy.

Pozdrawiamy

Kasia i Staszek


Chcieliśmy polecić wszystkim przyszłym rodzicom szkole rodzenia Pani Joli (i to nie tylko przyszłym mamom ale przede wszystkim tatom! :))

Kiedy po rozpoczęciu zajęć w szkole okazało się, że nasza ciąża jest zagrożona i że muszę leżeć w łóżko Pani Jola zaproponowała nam żeby tylko Kuba w nich uczestniczył. Na pierwsze samotne zajęcia pojechał z niewielkim entuzjazmem, bo przecież taka szkoła to "babska rzecz" ;) bardzo szybko okazało się jednak, ze zajęcia go wciągnęły, były prowadzone w bardzo fajnej atmosferze, Kuba nie czul się nieswojo, wręcz przeciwnie - został najaktywniejszym i najpilniejszym uczniem :) robił notatki i po powrocie do domu wszystko mi opowiadał, Pani Jola przekazywała mi różne książki i filmy, dzięki którym czas mijał mi szybciej i mogłam mimo "uziemienia w domu" aktywnie przygotować się do porodu i roli mamy.

Narodziny Gretki okazały się niesamowitym przeżyciem, wszystko przebiegło tak jak sobie zaplanowałam - bez stresu, strachu, w towarzystwie mojego męża i z pomocą cudownej położnej. Kuba był przygotowany perfekcyjnie :) a ja po prostu wiedziałam co robić.

Pani Jola była z nami również w pierwszych tygodniach po porodzie kiedy przeżywaliśmy intensywnie każdy dzień z życia naszego Maleństwa. Wtedy to wszystkie rady doświadczonej położnej i również mamy okazały się bezcenne.

Gretka skończyła właśnie dwa miesiące i ciągle się do nas uśmiecha - a to najlepsza nagroda dla rodzica :)

Dlatego dziękujemy Pani Jolu z całego serca ! za pomoc i wsparcie, za to, ze po prostu była Pani z nami..

PS. Przesyłam zdjęcie najlepszego taty na świecie z naszym największym Skarbem:)

Pozdrawiamy serdecznie,

Sylwia, Kuba i Gretka

Od sześciu tygodni jesteśmy rodzicami małej Zosi. Zajęcia w szkole rodzenia Pani Jolanty Frankowskiej – Szkutnik pozwoliły nam pewniej i bardziej świadomie wkroczyć w tę nową i ważną część naszego życia, jaką jest rodzicielstwo. Pragniemy serdecznie podziękować za naukę, bez której było by nam zdecydowanie trudniej poradzić sobie z maleństwem oraz za pomoc, również w okresie po porodzie. Z pełną odpowiedzialnością polecamy zajęcia w szkole rodzenia przy ulicy Wałbrzyskiej.

21.08 2011 r., Karolina, Tomek i Zosia.